2016-2017 н.р.

Історія рідного краю

54 У рамках проведення навчальної практики та навчальних екскурсій 1та 2 червня учні 3 (7), 4 (8)  класів Перечинської гімназії відвідали військово-історичний комплекс “Бункер Лінії Арпада” (с. Верхня Грабівниця Воловецького району). У результаті – гарне поєднання відпочинку та національно-патріотичного виховання.

Шевченківський тиждень

1010 березня 2017 року в Перечинській гімназії в рамках Шевченківського тижня пройшов загальногімназійний захід. Діти приємно здивували майстерною акторською грою під час постановки драматичних сцен із творів «Лілея», «Тополя», «Катерина». Виконання музичних номерів «Така її доля», «Бандуристе, орле сизий», «Думи мої, думи мої» та декламування поезій «Тече вода в синє море», «Мені однаково» теж подарували присутнім багато позитивних вражень.

11 1213

Малюнки для воїнів АТО

1Уже вкотре відправлено в АТО допомогу, зібрану волонтерами Перечина. Разом з вантажем поїдуть на Схід маленькі обереги – малюнки учнів Перечинської гімназії, які діти передали воїнам через учасника АТО Мирослава Опаленика, жителя с.Ворочево.

День відкритих дверей в Ужгородській військовій частині 

91 24 лютого учні Перечинської гімназії побували на Дні відкритих дверей в Ужгородській військовій частині пп В 4742. Під час екскурсії побачили багато цікавого, а також передали учасникам АТО шкарпетки, зібрані в рамках акції «Сплети шкарпетки воїнам».

 

Міжнародний День Рідної мови

71 21 лютого – Міжнародний День Рідної мови. Відзначали цей день сьогодні й у Перечинській гімназії. Цікавий захід пройшов в актовій залі: вірші, хореографічні композиції, сценки, відеоролики – усе це змогли побачити і почути педагоги та учні.
Крім того, було організовано книжкову виставку, яку презентувала районна бібліотека.

 

Вшанування подвигу учасників Революції гідності

61 20 лютого в Перечинській гімназії вчитель історії та правознавства Вишняк А.М. провів тематичний урок, присвячений подіям Революції гідності та увічненню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Урок було проведено в читальному залі ЦРБ.
Крім цього, на загальногімназійній лінійці героїв, полеглих на майдані, було вшановано хвилиною мовчання.

Всеукраїнська акція “Рушник єднання”

31 Члени Євроклубу Перечинської гімназії долучитися до акції “Рушник єднання”, що ініційована учнями з міста Рубіжне Луганської області. Сьогодні вишиваний рушник із Перечина, ілюстрована книга про Перечин та лист від учнів Перечинської гімназії було відправлено у м.Рубіжне. Україна єдина!!!

День Збройних сил Ураїни

1 Напередодні Дня Збройних Сил України в Перечинську гімназію завітали поважні гості – представники Перечинського районного військового комісаріату: майор Абражкевич Олексій Володимирович, майор Хамаза Андрій Віталійович, капітан Райко Богдан Олександрович.
Під час проведення загальногімназійної щотижневої лінійки військові розповіли про особливості своєї професії. Усі присутні на лінійці вшанували хвилиною мовчання загиблих в АТО воїнів.
Дирекція гімназії привітала гостей із професійним святом.

Запали свічку, пам’ятай про жертви Голодомору

3

25 листопада учні й педагоги Перечинської гімназії взяли участь у мітингу із вшанування пам`яті жертв Голодомору, що пройшов у центрі Перечина, а також у щорічній акції «Запали свічку».

 

День гідності та Свободи

15230785_751392735013281_6180919524877774066_n 21 листопада, у День Гідності та Свободи, у Перечинській гімназії було проведено урок на тему: «Суть Конституції та її роль у повсякденному житті».
Цей захід спрямований на підвищення рівня політичної соціалізації молодого покоління, ефективного донесення до молоді знань про роль громадянина, його права та обов’язки, важливість участі кожного в житті держави. Урок провів учитель вищої категорії, старший учитель і , можливо, найголовніше – дійсно учитель-новатор Андрій Вишняк.
Подібні уроки проводяться в рамках проекту, що реалізовує Міжнародний центр перспективних досліджень (м.Київ) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Використання світового експертного досвіду та проведення публічних консультацій у процесі внесення змін до Конституції України».

До 160-ї річниці від дня народження та 100-річчя із дня смерті Івана Франка

81 Ні хвилини спокою… Такий стиль життя Перечинська гімназія обрала ще з перших днів заснування. У гімназистів насичені цікавими подіями як будні, так і вихідні. Цієї неділі відвідали Львівщину. Сусідня область зустріла справжньою зимою. А вже музей-садиба Івана Франка в Нагуєвичах зігрів теплом і привітністю. Екскурсія сюди була запланована в рамках відзначення 160-ї річниці від дня народження та 100-річчя із дня смерті Каменяра.
А потім поїхали в Жидачів. Тут гуртківці Перечинської гімназії презентували свій виступ на концерті «Осінній вечір із сюрпризами» в районному Будинку культури. Глядачі зустріли виступ гостей із Перечина справжніми оваціями.
Поїздка була організована за сприяння вчителя історії й правознавства, депутата Закарпатської обласної ради Андрія Вишняка.

День Захисника Вітчизни

128

Із 2015 року відповідно до указу Президента День Захисника Вітчизни відзначається
14 жовтня – у День Покрови Пресвятої Богородиці, яку своєю Покровителькою вважали ще українські козаки. 13 жовтня в Перечинській гімназії з нагоди цього свята було проведено цікавий та хвилюючий захід.
Гімназисти тепло зустріли гостей – учасників АТО: Поповича Павла Васильовича (голова правління ГО «Спілка учасників АТО Перечинщини»), Опаленика Мирослава Йосиповича, Ригана Івана Юрійовича, Зизича Михайла Васильовича, Цифру Ярослава Івановича, Карабинчака Мирослава Васильовича. Отець Андрій – настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці Київського патріархату – вручив медаль «За жертовність і любов до України» волонтеру Бучок Любові Іванівні. Приємним подарунком для гостей була патріотична концертна програма.
Захід був насичений емоціями та позитивною енергетикою. Особливо потужні почуття викликали слова Опаленика Мирослава Йосиповича, який презентував любительські фото із бойових буднів воїнів у зоні АТО. Ми мали змогу на власні очі переконатися в тому, яке це велике щастя – жити на землі, де немає війни та не проводяться бойові дії. Але не тільки жаль та співчуття були на обличчях учнів та всіх присутніх, а й почуття вдячності до людей, які, ризикуючи власним життям, захищають наш спокій.
Лейтмотив зустрічі – хай Бог береже усіх наших захисників і дарує мир усій Україні!

До 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського

3

28 вересня у приміщенні актової зали Перечинської ЦРБ за участю учнів 5(9) , 6(10) класів відбулося засідання круглого столу за темою «Михайло Грушевський – історик і будівничий нації» (до 150-річчя від дня народження).
Учні 6(10) класу виступили з повідомленнями про життя та діяльність М. Грушевського, підготували мультимедійні презентації та стіннівки. Жваве обговорення викликав відеоролик «Великі українці: М.Грушевський».

Напишіть відгук